Jesteś tutaj:
I Sędziszowski Bieg Niepodległości
2016-11-14
Dnia 11 listopada 2016 roku odbył się I Sędziszowski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Burmistrza Sędziszowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Dyrektorów Szkół. Do startu przystąpiło ok. 200 uczestników w trzech kategoriach:
– szkoły podstawowe (klasy 4-6) na dystansie 500 m,
– szkoły gimnazjalne na dystansie 1900 m,
– szkoły ponadgimnazjalne + kategoria OPEN na dystansie 2900 m.

Przed rozpoczęciem, wszystkich biegaczy przywitał Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek oraz Dyrektor OSiR Sędziszów Krzysztof Chmaruk. Startem z parkingu SCK Sędziszów o godzinie 11.30 rozpoczął się I Sędziszowski Bieg Niepodległości, który wiódł ulicami 1000-lecia oraz uliczkami Osiedla Na Skarpie. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi zawodnicy ze szkół podstawowych. Przy gromkim kibicowaniu przez rodziców oraz mieszkańców Sędziszowa dystans 500 metrów jako pierwsi pokonali:
1. Równicki Szymon – SP Nr 1
2. Jaworski Igor – SP Nr 1
3. Baran Miłosz – SP Nr 1

Do kolejnego startu przygotowywali się zawodnicy z pozostałych kategorii. Tutaj również niesieni kibicowaniem oraz duchem patriotyzmu zawodnicy pokonali trasę na dystansie 1900 m i 2900 m a zwycięzcami zostali:

3. Mach Wojciech – OPEN

Po zakończeniu Biegu wszyscy zwycięzcy zostali udekorowani medalami, a na każdego biegacza czekała gorąca herbata i słodka bułka. Wyróżnione również zostały osoby, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim którzy wystartowali w I Sędziszowskim Biegu Niepodległości, jak również nauczycielom, pracownikom OSiR Sędziszów i SCK za pomoc w organizacji.